Sledujte

Psací stoly pro vaše děti

Pokaždé, když přijde konec prázdnin, zjistí rodiče, že starý psací stůl, který mají jejich ratolesti u stolu, již nestojí za nic a vytáhnou z rodinné kasy nějaký ten peníz s tím, že obstarají stůl nový.

Jestliže se rozhodnete pro polohovací stůl, který v podstatě poroste stejně jako samotný školák, tak byste neměli mít problém. Nicméně pro vás, kteří po polohovacím stole sáhnete, bychom měli několik rad, jak vybrat ty pravé psací stoly pro vaše ratolesti. Základním a asi největším problémem je právě skloubení výšky postavy dítěte a výšky stolu.

První radou je poloha dítěte při sezení u psacího stolu. Když si vezmeme samotné sezení dítěte, tak je třeba říct, že se velmi podobá sezení dospělého člověka. Chodidla by děti měly mít položené celou plochou na podložce. Jinak by také nohy měly být volné nikterak napjaté. Děti musí sedět tak, aby kost holenní zůstala v poloze kolmo k podlaze. Mohou být také ve velmi jemném sklonu. Jinými slovy, lze je mít jemně skrčené. Stehna jsou přitom naprosto rovnoběžná s podlahou jako takovou.

Pokud si vezmeme psací stoly a sezení u nich, tak velmi důležitá se jeví také poloha zad. Ta jsou totiž mnohdy velmi namáhána. Správná poloha zad spočívá v tom, že jsou vzpřímená a předloktí uživatele psacího stolu volně leží na psací desce. Lokty se nesmí nacházet níže, než je samotná úroveň desky stolu. Dejte zároveň pozor, aby děti neměly lokty někde ve vzduchu. Rozhodně to jejich zdraví neprospěje a práce také nebude stát za moc. Doslova ideální záležitostí je možnost nastavení sklonu pracovní desky. Takto vybavený nábytek je perfektní zejména pro děti, které se věnují výtvarné výchově a nebo manuálnímu technickému kreslení.

Počítat byste v neposlední řadě měli s tím, že vaše dítě bude používat počítač, který se stal doslova fenoménem posledních let. Proto i stůl vámi zakoupený by měl být komponován tak, že na něm bude počítač stát a nebo bude do něj nějakým způsobem zapraven. K počítači pochopitelně patří také tiskárna, skener a další příslušenství. Existují i přímo psací stoly určené pro práci s počítačem.

Comments are closed.